Tam gdzie buszują dinozaury – Dino Park Lourinhã

Tam gdzie buszują dinozaury – Dino Park Lourinhã

Właśnie wysiadałam z auta gdy nieopodal parkingu rozległ się przeraźliwy ryk. Mój dziesięcioletni bratanek stanął jak wryty, rozejrzał się nerwowo i już chciał wsiadać z powrotem do samochodu. Na szczęście w porę dostrzegł na horyzoncie ogromnego dinozaura. Zdążyłam jeszcze usłyszeć głośne „WOOOW” i Mateusz już pędził w stronę skał na których stał stwór. To nie scena z filmu Jurassic World a z parkingu przed wejściem do największej atrakcji miasteczka jaką jest portugalski park tematyczny z dinozaurami Dino Parque Lourinhã.

google.com, pub-5963045510551873, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Spacer po parku z dinozaurami

Główne wejście przypomina grotę, gdy do niej wejdziemy naszym oczom ukażą się repliki szkieletów i laboratorium paleontologiczne. Przygoda zaczyna się na zewnątrz: droga prowadzi do lasu gdzie na przemian słychać ryki dinozaurów i radosne okrzyki dzieci. Zza sosen zerkają na nas między innymi Triceratops, Stegosaurus, Tyrannosaurus rex: najsłynniejszy drapieżnik wszech czasów oraz dinozaury, których szkielety zostały odkryte właśnie w Lourinhã (!): Torvossauros gurneyi Lourinhasauros. Figury w parku tematycznym Dino Parque Lourinhã są wykonane w skali 1:1 i przyznam, że robią wrażenie zarówno na dzieciakach jak i na dorosłych, przekonajcie się sami!

Atrakcje w Dino Parque

W wielkich piaskownicach dzieciaki mogą bawić się w paleontologa szukając skał i zębów dinozaurów. Mojemu bratankowi najbardziej podobało się gdy mógł sam, własnoręcznie wydłubać ze „skały” (a raczej specjalnie przygotowanej cegły) mini szkielet. Był zachwycony! W Parku tematycznym Dino Parque Lourinhã widziałam rodziny z dziećmi w różnym wieku, również z 2-3 latkami, którym głaskanie dinozaurów sprawiało ogromną frajdę. Wiadomo, że starsze dzieci wyniosą więcej wiedzy z parku jednak nawet dla malucha wizyta będzie czymś nowym, ciekawym a dodatkowo spędzimy czas na świeżym powietrzu.
Zwiedzanie, robienie zdjęć, przerwa na na małe co nieco i szukanie szkieletów zajęło nam w sumie dwie godziny! Odwiedziny w Dino parku to super plan na weekend, który można dodatkowo urozmaicić wypadem na jedną z pięknych okolicznych plaż.

mały paleontolog w parku Dino Parque Lourinhã

Bilety w parku tematycznym Dino Parque Lourinhã:

Na miejscu:
Dzieci do 3 lat: wejście gratis
Dzieci 4 – 12 lat: 10,50€
Młodzież i dorośli: 14,50€ 

*Kupując bilety Online dostaniecie zniżkę 15%:
Dzieci 4 – 12 lat: 8,93€ 
Młodzież i dorośli: 12,33€ 

Adres:

Dino Park Lourinhã Rua Vale dos Dinossauros, 25, Abelheira, 2530-059 Lourinhã
Kupno biletów online: www.dinoparque.pt
http://www.dinoparque.pt/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę