Sintra – Średniowieczny Jarmark – Feira Quinhentista de Sintra.

Sintra – Średniowieczny Jarmark – Feira Quinhentista de Sintra.

[🇬🇧EN BELOW]

Ledwo otwieram drzwi auta a już z daleka czuć zapachy grillowanego mięsa, pão com chouriço wyciągniętego z pieca, prosiaka piekącego się na rożnie. Feira Quinhentista czyli Średniowieczny Market w miasteczku Sintra ma swój niepowtarzalny klimat. Na wielkim placu pod rozłożystymi koronami drzew rozkładają swoje kramy piekarze, złotnicy, kucharze, tkaczki, płatnerze i inni rzemieślnicy. Do uszu dociera radosna muzyka, grupka błaznów zaczepia przechodniów by spłatać im psikusa. Między kramami przechadzają się damy w średniowiecznych sukniach, za chwilę zacznie się rycerski turniej a później będą tańce. Ustawiam się w kolejce po kufel piwa jednocześnie obserwując pożeracza ognia, który oddalony o kilka metrów wykonuje swoje sztuczki robiąc furorę wśród dzieciaków.

Wydarzenie jest organizowane co roku przez urząd gminy Sintra. Możemy przenieść się w czasie do epoki średniowiecznej, popatrzeć na stroje, spróbować lub kupić regionalne wyroby. To dobra okazja żeby zarówno dorośli jak i dzieciaki odkleiły nosy od telefonów. Lubię szczególnie ten jarmark przez panującą na nim atmosferę, wielkie biesiadne stoły i pyszne jedzenie. Czuć, że nie tylko odwiedzający dobrze się bawią ale i kucharze i sklepikarze, którzy w swoich średniowiecznych strojach co chwila żartują z przechodniami.

Dni i godziny otwarcia:

12.07. i 13.07. od 17h do 00h.

14.07. od 13 do 00h

15.07. od 13h do 23h

Wstęp jest darmowy.

Miejsce: Praça Dom Fernando II, São Pedro de Sintra

🇬🇧

Feira Quinhentista is a Medieval Market in Sintra where you will find nice food, music, dance, theatre, drinks and a lot of fun. I like this event because of the ambience and tasty regional products like cheese and sausages that you can buy from small producers.

The entrance is free, don’t miss !

When?

12.07. and 13.07. 17h – 00h

14.07. 13 – 00h

15.07. 13h – 23h

Where: Praça Dom Fernando II, São Pedro de Sintra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry