Essência do Vinho Lisboa – degustacja wina

Essência do Vinho Lisboa – degustacja wina

Essência do Vinho Lisboa (pt.: esencja wina) to najważniejsze i największe wydarzenie winiarskie w Lizbonie. Podczas eventu w Centrum Kongresowym Junqueira można spróbować win z dziesiątek portugalskich winnic. Inne atrakcje to komentowane degustacje oraz rozmowy z sommelierami. Nie trzeba być ekspertem, żeby w wydarzeniu uczestniczyć. Chodzi o dobrą zabawę i zapoznanie się z winiarską kulturą Portugalii. Jeśli szukacie nietuzinkowych atrakcji w Lizbonie, o których nie ma mowy w przewodnikach gorąco Was zachęcam do uczestnictwa imprezie Essência do Vinho Lisboa.

google.com, pub-5963045510551873, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Edycja wydarzenia w 2022 odnotowała wzrost liczby odwiedzających, wśród konsumentów i profesjonalistów, o 33% w porównaniu z poprzednim wydaniem.

Jak działa degustacja win?

Nie trzeba być znawcą win żeby uczestniczyć w wydarzeniu Essência do Vinho. Wszyscy miłośnicy wina są mile widziani. Wystarczy kupić bilet a wystawcy zadbają o całą resztę. Essência do Vinho to raj dla enofilów. Wejściówki warto zakupić z wyprzedzeniem. Można to zrobić na stronie internetowej lub kupić na miejscu (drożej). Na wejściu na imprezę, po okazaniu biletu dostajemy kieliszek do degustacji, z którym możemy podejść do każdego stoiska i poprosić o spróbowanie wina ze wskazanej przez nas butelki. Możecie próbować do woli. Śmiało! Praktycznie wszyscy wystawcy mówią po angielsku i bardzo się cieszą na zainteresowanie Portugalią i portugalskimi winami ze strony obcokrajowców. Pytajcie, uśmiechajcie się a bardzo możliwe, że ktoś wyciągnie zza lady specjalnie dla Was jakąś wyjątkowa butelkę.

Cena biletu w 2022 roku wynosiła w przedsprzedaży 10 eur a w późniejszym terminie 15 euro. W cenie kieliszek do degustacji marki Riedel.

Znane są już daty wydarzenia Essência do Vinho Lisboa w nadchodzących latach:

2023: 4 – 6 Listopad
2
024: 9 – 11 Listopad
2025: 8 – 10 Listopad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę