Co zobaczyć w Alentejo

Alentejo to region Portugalii oraz gorąca kraina łagodnych krajobrazów, z falujących pól pszenicy, rozległych plantacji oliwek i wiecznie zielonych dębów korkowych oraz winnic. Często można usłyszeć lub zobaczyć nazwę Ribatejo: jest to dawna prowincja portugalska w centrum kraju. Terytorium Ribatejo zgodnie z najnowszym europejskim podziałem administracyjnym, zostało podzielone między regiony: Alentejo, Centrum oraz Region Lizbony. Wybierasz się do Portugalii i chcesz poznać Alentejo? Dowiedz się co warto zobaczyć i gdzie pojechać, odkryj portugalskie skarby poza turystycznym szlakiem.

google.com, pub-5963045510551873, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Castelo de Almourol

Castelo de Almourol to średniowieczny zamek na wysepce pośrodku rzeki Tag. Jest on oddalony od Tomar o 26 kilometrów. Zamek Almourol powstał około X wieku zapewne za sprawą Maurów, którzy w średniowieczu okupowali Półwysep Iberyjski. Gdy chrześcijanie przybyli tu w 1129 roku, zamek istniał już pod nazwą Almorolan. Castelo de Almourol został włączony do ziem oddanych straży templariuszy i służył za jeden z głównych punktów obronnych. Jest otwarty dla zwiedzających, na wyspę można przeprawić się łodzią, na przykład z miejscowości Tancos lub Barquinha.
MAPA

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_9682-683x1024.jpg
Castelo de Almourol

Golegã

Miasteczko Golegã powstało za czasów pierwszych królów Portugalii i od wieków jest związane głównie ze światem jeździeckim. Tutejsze domy mają typowe dla regionu Ribatejo białe fasady z żółtymi fryzami. W Golegã warto odwiedzić Casa-Estúdio Carlos Relvas (dom-muzeum słynnego portugalskiego fotografa). W pierwszej połowie listopada odbywają się tu Krajowe targi koni (Feira Nacional do Cavalo) a w pierwszej połowie maja pokazy koni rasowych. W pobliskim miasteczku Azinhaga urodził się portugalski Noblista w dziedzinie literatury: José Saramago.
MAPA

Quinta da Cardiga

Quinta da Cardiga to opuszczona posiadłość w środkowej Portugalii, która liczy sobie ponad 800 lat. Choć pałac stoi zamknięty na cztery spusty czuć, że jego wnętrza kryją nie tylko architektoniczne skarby ale i wspomnienia innych czasów. Ciekawscy mogą wjechać na teren zaniedbanej posiadłości, przejść się gościńcem wśród drzew by obejrzeć pozostałości domków dla służby, magazynów, winnicy, spichlerza, stajni, wreszcie przystanąć naprzeciwko opuszczonego dworu i rozdziawić usta ze dziwienia… WIĘCEJ
MAPA

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_3137-1024x836.jpeg
Quinta da Cardiga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę