Parque Eduardo VII

W samym centrum Lizbony, na wzniesieniu znajduje się Park Edwarda VII (Parque Eduardo VII), nazwany na cześć króla Wielkiej Brytanii, który odwiedził Portugalię na początku ubiegłego stulecia. Będąc w centrum Lizbony nie sposób go przegapić. Park Edwarda VII jest idealny żeby rozsiąść się na trawie i poczytać książkę czy urządzić piknik. Szerokie chodniki sprzyjają spacerom oraz są dobrą, choć stromą trasą do biegania. Jesteś w centrum Lizbony i szukasz rozrywki na świeżym powietrzu? Odkryj atrakcje w parku Parque Eduardo VII.
MAPA

google.com, pub-5963045510551873, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Widok z punktu widokowego na rzekę Tag
Park Edwarda VII

Co zobaczyć w Parku Eduardo VII

Punkt widokowy

W górnej części parku znajduje się punkt widokowy, można z niego podziwiać panoramę stolicy, plac Praça do Marquês de Pombal, jedną z głównych ulic: aleję Avenida da Liberdade, zamek Św. Jerzego (Castelo de São Jorge) i rzekę Tag w oddali. U szczytu parku, na wysokim maszcie powiewa ogromna flaga Portugalii. Świetne miejsce na pamiątkowe zdjęcia!

Punkt widokowy w Parku Edwarda VII
Flaga Portugalii powiewająca w Parku Edwarda VII
Flaga Portugalii powiewająca w Parku Edwarda VII

Odwiedź Estufa Fria i Estufa Quente

W północno zachodniej części parku można znaleźć dodatkową atrakcję: Estufa Fria i Estufa Quente czyli palmiarnie, w których można podziwiać setki gatunków roślin, w tym kamelie, palmy, kaktusy, posadzone między wijącymi się strumykami i oczkami wodnymi. W szklarniach znajdują się również rzeźby portugalskich artystów: „Vento Garroa” Domingos Soares Branco, „Nu de mulher” Anjos Teixeira (syn) i „Menina calçando a meia” Leopoldo de Almeida.
Szklarnie Estufa Fria i Estufa Quente to świetny pomysł na deszczowy dzień w Lizbonie!
MAPA
Strona www

Zobacz Pavilhão Carlos Lopes

Po środku parku znajduje się pięknie odnowiony budynek: Pavilhão Carlos Lopes: konstrukcja portugalska wykorzystana na Międzynarodowej Wystawie w Rio de Janeiro w 1922 roku. Po wystawie w Brazylii pawilon został zdemontowany, przeniesiony do Portugalii i zmontowany w 1932 r. w Parque Eduardo VII, gdzie odbywała się Wielka Wystawa Przemysłu Portugalskiego.

Pawilon został nazwany na cześć zwycięzcy maratonu olimpijskiego w 1984 roku, którym był Portugalczyk Carlos Lopes.
Na głównej fasadzie znajdują się niebiesko-białe panele z płytek azulejos, wyprodukowane przez Fábrica de Sacavém w 1922 roku, przedstawiające sceny z historii Portugalii.

Pawilon był używany przez dziesięciolecia do organizowania wydarzeń sportowych, kulturalnych, artystycznych i politycznych. Po gruntownej renowacji w 2016 roku, obiekt dalej pełni funkcję miejsca na wszelkiego rodzaju imprezy: spotkania, konferencje, targi i wystawy, degustacje wina itp.

Pavilhão Carlos Lopes
Pavilhão Carlos Lopes
Pavilhão Carlos Lopes
Pavilhão Carlos Lopes
Pavilhão Carlos Lopes
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_8052-768x1024.jpeg
Degustacja wina w pawilonie w 2019

Odwiedź ogród Jardim Amália Rodrigues

Jardim Amália Rodrigues to ogród w Lizbonie, zainaugurowany w 1996 roku a w 2000 roku nazwany na cześć słynnej piosenkarki fado Amálii Rodrigues. Park rozciąga się na północ od Parque Eduardo VII i jest jednym z najwyższych punktów w mieście. Posiada duży amfiteatr i okrągłe jezioro z fontanną, obok którego znajduje się kawiarnia z tarasem Linha d’Água. Przyjemnie poleżeć na leżaku nad wodą i praktycznie zapomnieć o tym, że jesteśmy w centrum miasta dzięki otaczającej zieleni.
MAPA

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie fullsizeoutput_316b-1024x683.jpeg
Kawiarnia Linha d’Água w ogrodzie Jardim Amália Rodrigues

Jeżeli jesteś w centrum Lizbony i szukasz ciekawego miejsca na spacer, szczerze polecam park Eduardo VII ze względu na piękne widoki, zieleń oraz pyszne ciastka w kawiarni Linha d’Água.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę