Najpiękniejsze miejsce na zachód słońca z widokiem na Lizbonę

Najpiękniejsze miejsce na zachód słońca z widokiem na Lizbonę

Zachody słońca to niepowtarzalne doświadczenie, kiedy oglądamy je w wyjątkowym miejscu tworzymy unikalne wspomnienia, do których będziemy powracać latami. Widoki w Lizbonie zachwycają, w mieście znajduje się kilka punktów widokowych nazywanych miradouro, z których można podziwiać stolicę. Najpopularniejsze miejsca na oglądanie zachodu słońca w Lizbonie to z pewnością Miradouro da Senhora do Monte, pobliskie Miradouro da Graça oraz Miradouro Santa Catarina (kliknij w link, żeby zobaczyć położenie na mapie). Ciekawą alternatywą są również rooftopy jak na przykład położony w centrum PARK Bar . Poznaj 10 najpopularniejszych Lizbońskich rooftopów w tym poście.

google.com, pub-5963045510551873, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Odkryj gdzie znajduje się najpiękniejsze miejsce na zachód słońca z widokiem na Lizbonę

Jeżeli chcecie zobaczyć Lizbonę podczas zachodu słońca, w pełnej krasie, musicie wybrać się na drugi brzeg rzeki, gwarantuję Wam niezapomniane przeżycie. Miejsce, o którym mowa nazywa się Jardim do Rio, można się tu dostać ławo, szybko i przyjemnie. Zobaczycie stąd równocześnie panoramę Lizbony, most 25 Kwietnia, rzekę Tag oraz zachodzące słońce. Miejsce idealnie nadaje się na piknik.

Jak dotrzeć na zachód słońca do Jardim do Rio

W Lizbonie musicie się udać na przystań promów Cais do Sodré, kupić bilet na prom do miejscowości Cacilhas po drugiej stronie rzeki Tag. Podróż trwa zaledwie 7 minut a bilet w jedną stronę kosztuje 1,5€. Po wyjściu z promu skierujcie się od razu w prawo, spacer nabrzeżem do parku Jardim do Rio potrwa 15 minut. Zobacz lokalizację Jardim do Rio w Mapach Google. Na miejscu w sezonie funkcjonuje maleńki przenośny bar, w którym można kupić koktajl lub butelkę wina. Polecam zabrać ze sobą swoje napoje, żeby nie przepłacać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę