Lizbona trasy do biegania

Lizbona to miasto idealne dla osób aktywnych. Wiadomo, wszędzie jest pod górkę (w końcu stolica Portugalii położona jest na 7 wzgórzach) dlatego czasem nawet niepozorny spacer może przerodzić się w nie byle jaki wyczyn sportowy. Dla biegaczy podaję propozycje kilku miejsc idealnych do biegania bez groźby zderzenia się z żółtym tramwajem 🙂 Na liście znalazły się parki, trasa w wzdłuż rzeki, nad brzegiem oceanu czy w nowoczesnej dzielnicy Parque das Nações. A Wy gdzie biegacie w Lizbonie?

google.com, pub-5963045510551873, DIRECT, f08c47fec0942fa0

1. Centrum Lizbony: Restauradores – Parque Eduardo VII


Będzie pod górkę. Ale spokojnie, nachylenie terenu nie jest aż tak straszne. Trasa: Plac Restauradores – Avenida da Liberdade – Parque Eduardo VII – Avenida da Liberdade – Restauradores
Długość: ok 8 km

Park Edwarda VII

2. Campo Grande – Jardim Mário Soares.

Oaza spokoju w ruchliwym centrum miasta. Jardim do Campo Grande Mário Soares to Park o podłużnym kształcie zajmujący obszar 11 ha. Tutaj nie będzie górek i dołków, trasa całkowicie płaska. Przyjemne dla oka są oczka wodne, rzeźby i palmy.
Jedna runda w okół parku: ok 3 km

Campo Grande – Jardim Mário Soares
Pomnik Króla Afonso Hennriquesa w parku Campo Grande
Szerokie i gładkie, idealne do biegania chodniki w parku Campo Grande

3. Praça do Comércio (Terreiro do Paço) – Most 25 Kwietnia (Docas).

Z najbardziej emblematycznego placu w centrum Lizbony (Praça do Comércio) prowadzi płaska trasa wzdłuż brzegu rzeki Tag aż do mostu 25 Kwietnia. Po drodze widoki na architekturę, rzekę, oraz lizboński port. Długość trasy: ok 5 km w jedną stronę.

trasa z Praça do Comércio (Terreiro do Paço) – Most 25 Kwietnia (Docas)

4. Belém – Caxias.

Dla spragnionych oceanu: trasa spod ex-libris Lizbony: wieży w Belém, wzdłuż ujścia rzeki Tag, przez Passeio Marítimo de Algés (nadmorski deptak) aż do fortyfikacji w Caxias: Forte de São Bruno. Płaska trasa, po drodze zabytki (Belém), rzeka, latarnia morska.
Długość trasy: ok 5 km w jedną stronę.

Passeio Marítimo de Algés, trasa do biegania oraz rowerowa
Passeio Marítimo de Algés

5. Parque Florestal de Monsanto

Monsanto to miejski las chroniony, największy zielony obszar w Lizbonie o powierzchni prawie 1000 ha. Tutaj mogą nas ponieść wodze fantazji, tras do biegania jak i miejsc do ćwiczeń jest mnóstwo. Proponuję zacząć od punktu widokowego / amfiteatru Keil Amaral (darmowy parking obok). Możemy wybrać trasę płaską lub pokusić się o górki i dołki.

Anfiteatro Keil Amaral
Monsanto

6. Parque das Nações

Park Narodów to przebudowane tereny nad rzeką Tag. Sporo tu drzew i przestrzeni publicznej ozdobionej sztuką. To tutaj znajduje się Oceanarium, ogromne centrum handlowe Vasco da Gama oraz stacja kolejowa Oriente o bajkowym sklepieniu. Okazałe nowoczesne osiedla oraz marina cieszą oko. Przyjemnie tu pospacerować lub ćwiczyć. Teren jest płaski a widoków nie brakuje. Długość trasy możemy wybrać dowolnie w zależności od naszych potrzeb, odległość z jednego końca dzielnicy na drugi to 6km.

Marina Parque das Nações, Lizbona
Marina Parque das Nações, trasa do biegania, Lizbona
Parque das Nações trasa do biegania

2 komentarze do “Lizbona trasy do biegania

  1. Dziękuję za podpowiedzi tras biegowych w Lizbonie wraz z mapkami i dystansami. Na pewno skorzystam już niebawem. Oglądam Pani profil na Facebooku ponad rok i w końcu zainspirowana i zaczarowana Pani pięknymi zdjęciami i postami spełniam swoje marzenie i przyjeżdżam niedługo do Lizbony. Strasznie się cieszę z tego powodu. Pozdrawiam Dorota

    1. Serce mi rośnie kiedy czytam takie komentarze, bardzo dziękuję za miłe słowa 🙂 Życzę udanego pobytu w Lizbonie, pełnego słońca i pozytywnych wrażeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę