Praia da Saúde – Costa da Caparica

Praia da Saúde – Costa da Caparica

Kto powiedział, że w zimie nie ma sensu jechać na plażę? Oczywiście, że jest sens, szczególnie w piękny słoneczny i bezwietrzny dzień. Nawet w weekend nie ma zbyt wiele osób choć pogoda sprzyja relaksującym spacerom. Przy okazji wypadu na Costa da Caparica odwiedźcie plażę praia da Saúde gdzie kolorowe domki radośnie wyglądają zza wydm.

[EN🇬🇧] Who said there is no point going to the beach in the winter? Of course, there is, especially on a beautiful sunny and windless day. Even on the weekend there are not many people although the weather is perfect for relaxing walks. When you will get to Costa da Caparica visit the beach praia da Saúde where colorful houses hide between the dunes.

Podczas spaceru znalazłam takie skarby:

To zdecydowanie mój ulubiony domek. Cały z drewna pomalowany na biało i niebiesko, stare dachówki, maleńka weranda. Wyobrażam sobie jak po południu z kubkiem gorącej herbaty zawijam się w koc, rozsiadam na leżaku i czytam Kapuścińskiego aż do zachodu słońca.

Przy odrobinie szczęścia może uda Wam się znaleźć otwarty bar, z takimi widokami i pogodą zima mi nie straszna 🙂


4 myśli w temacie “Praia da Saúde – Costa da Caparica

  1. Ojej. Bardzo dziękuję za ten wpis. Jest cudowny. Juz od jakiegoś czasu eksplorujemy Portugalię a w zasadzie Algarve które jest najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Nie wiedziałam że koło Lisbony jest tak piękna plaża i można wynająć nawet domek, właśnie rezerwuje. .ceny bardzo przystępne. .na marzec 2018. Bardzo dziękuję za wpis i tyle informacji. Pozdrowienia aga.

    1. No proszę, nie wiedziałam, że można któryś wynająć, wyglądają na typowe domki rybaków 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry